Selde de Kızılay Urla ihtiyaç sahiplerinin yanındaydı

  • 06 Şubat 2019
  • Selde de Kızılay Urla ihtiyaç sahiplerinin yanındaydı için yorumlar kapalı
  • 323 KEZ OKUNDU
Selde de Kızılay Urla ihtiyaç sahiplerinin yanındaydı

Selde de Kızılay Urla ihtiyaç sahiplerinin yanındaydı

Ege’deki aşırı yağışlardan Urla’da çok etkilendi. Özellikle Atatürk, İskele, Çeşmealtı, Torosan ve İçmeler mahallelerinde çok sayıda evi su bastı.

sel felaketi haber

sel felaketi haber

Türk Kızılay Urla Ege Bölgesi Afet Merkezi ile otak çalışarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım götürdü. Evlerini su basan ailelere genel hijyen, acil hijyen, gıda paketleri yanısıra battaniye, giysi, ayakkabı ve öğrenci olan evlere kırtasiye malzemesi, su, tüp, soba, kömür verildi.

Sel felaketini bizat haber verip tek tek evleri tespit ederek yanımızda yer alan Atatürk Mahalle Muhtarı Raime Tekin ve Torosan Mahalle Muhtarı Günay Gül’e çok teşekkür ederiz.

Ayrıca Urla Kızılay çalışma alanı olan Seferihisar, Alaçatı ve Çeşme’de selden etkilenen aileleri ziyaret ederek yaralarını sarmaya çalıştı.

Urla Kızılay adına Nurgül Saltık, “Çok yağmur yağdı. Gittiğimiz her felaketzede bizi neredeyse alkışlayarak karşıladı. İhtiyaç sahiplerinin yanına ulaşan ve onlara yardımcı olmaya çalışan Kızılaycılara çok teşekkür ettiler. Zaten bu tür bir yardımı kurumumuzdan başka yapan da olmamış. Dolayısıyla Urla Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmenin mutluğunu yaşamanın yanısıra insanların durumuna da çok üzüldük. Urla Kızılay olarak yardımcı olabilmenin onurunu yaşadık” dedi.

sel felaketi haberi

sel felaketi haberi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ