30 Ağustos Zafer Bayramının 96.yılı Urla’da kutlandı

  • 01 Eylül 2018
  • 30 Ağustos Zafer Bayramının 96.yılı Urla’da kutlandı için yorumlar kapalı
  • 833 KEZ OKUNDU
30 Ağustos Zafer Bayramının 96.yılı Urla’da kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 96.yılı Urla’da kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 96.yılı Urla’da kutlandı
Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan Türk Milletinin varoluş mücadelesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 96’ıncı yıl kutlamaları Urla Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayarak, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam edildi.
Törene, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar,Urla Kaymakamı Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Erdal Tokgöz,  Urla Cumhuriyet Başsavcı Tuncay Çelik, Urla İlçe Emniyet Müdürü Güray Aksüt, Urla Belediye Meclis Üyeleri, Urla Siyasi Parti temsilcileri, Urla Sivil Toplum Kurumları ve Urla Halkı katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Piyade Yüzbaşı Önder Demirel : “Bugün Türkiye

30 Ağustos Zafer Bayramının 96.yılı Urla’da kutlandı

Cumhuriyeti’nin kurulmasına teşkil eden 30 Ağustos 1922 yılında kazandığımız büyük zaferin 96. Yılının haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Meydan Muharebesi ile kazanılan büyük zafer ile bu toprakların Türk vatanı olduğunu, önünde durulmaz bir irade ile düşmana ispatlamış, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlılığı ve ulusumuzun iradesi ile Cumhuriyet kurulmuştur. Tarihimize kara bir leke olarak geçen Sevr Anlaşması ulusumuza dayatılmıştır. Üstümüzde kara bulutların dolaştığı, umutsuzluğun hakim olduğu bir ortamda Mustafa Kemal ve dava arkadaşları bağımsız meşalesini yakarak “Ya İstiklal ya ölüm” parolasıyla aydınlığa giden yolu aralamışlardır. Bizde bu aydınlık yoldan ebediyen dönmeyeceğiz. Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle, silah arkadaşlarını, Şehit ve gazilerimizi rAhmetle anıyorum” dedi.
Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin sonrasında Urla Yıldıztepe Şehitliği ziyaret edilerekUrla Belediye Başkanı Sibel Uyar , Kaymakam Öder Can ve Garnizon Komutanı Albay Erdal Tokgöz tarafından çelenk bırakıldı. Kutlamalar Urla Kaymakamlığında yapılan kutlamaat kabulü ve kokteyl ile son buldu.

kaynak Urla belediyesi basın bürosu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ