İyiki varsın Sümeyye-Bütün sümeyyelere destek olalım.

  • 18 Ağustos 2018
  • İyiki varsın Sümeyye-Bütün sümeyyelere destek olalım. için yorumlar kapalı
  • 600 KEZ OKUNDU
İyiki varsın Sümeyye-Bütün sümeyyelere destek olalım.

Hepimiz Yerliyiz Hepimiz Milliyiz lafa gelince. Kimse kendisinden daha milliyetçi ya da Ulusçu yok diyor . Lakin iş icraata gelince mangalda kül bırakmayanlar duman olup kayboluyor. Şimdi bütün yerlilere,millilere,Ulusçulara,Turancılara,Türklere,Türkiyelilere sesleniyorum. Sümeyyye Boyacıyı tanıyormusunuz. Eminim ki tanıyanınız da vardır ama tanımayanlara da tanıtmak hepimizin borcu olmalı.  

sümeyye boyacı

      Peki, Sümeyye Boyacı kimdir?

Sümeyye Boyacı, İrlanda’nın başkenti Dublin‘de düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonasında’ki başarısıyla büyük bir gurur yaşattı. Kadınlar S5 kategorisi 50 metre sırtüstü finalinde  Sümeyye Boyacı  45.21’lik derecesiyle turnuvada Türkiye ye ilk altın madalyayı

Aynı mücadelede yeralarak yarışan yüzücülerden Sevilay Öztürk 4Sırada yarışı tamamladı. Avrupa şampiyonası yarın (19 Ağustos 2018 de ) sona erecek.

kazandırdı.

26-28 Nisan’da Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleşen şampiyonada sırt üstü yarışlarda 45,92’lik derecesiyle dünya şampiyonu olmuştu. Sümeyye, 50 metre kelebek

Aynı mücadelede yeralarak yarışan yüzücülerden Özge üstün ise 8. Sırada yarışı tamamladı. Avrupa şampiyonası yarın (19 Ağustos 2018 de ) sona erecek.

stilinde de 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu..

Sümeyye Boyacı, 5 Şubat 2003 tarihinde Eskişehir’de 2 kolu olmadan ve kalça kemiği çıkık bir şekilde doğdu.İlkokul eğitimini özel bir okula aldı ve yine aynı okulda ayaklarıyla yazı yazmayı öğrendi. 4.5 yaşında ayağıyla resim yapmaya başladı ve birçok başarıya imza attı.
Rusya’nın en büyük şairi, dramaturgu, romancısı ve tarih yazımına bilimsel yöntemiyle değil, ama üslubuyla yön veren Aleksandr Sergeyeviç Puşkin’in Altın Balık adlı ünlü kitabının Türkçe çevirisi için bir resim yaptı. Yaptığı resim Türkiye Cumhuriyetinin 11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül’e Rusya ziyareti sırasında sunuldu. 2009 ise sulu boya eserleri Moskova’da sergilendi. 2014 yılında yaptığı ebru sanatıyla bir sergiye katıldı. Son olarak Brezilya’da düzenlenen Açık Yüzme Dünya Şampiyonası (Open Water Swimming World Championships)’nda dünya şampiyonu olarak hepimizin göğsünü kabarttı.

Aynı mücadelede yeralarak yarışan yüzücülerden Sevilay Öztürk 4.Özge üstün ise 8. Sırada yarışı tamamladı. Avrupa şampiyonası yarın (19 Ağustos 2018 de ) sona erecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ