2018 YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI TERCİH YAPACAK ADAYLAR DİKKAT EDİNİZ

  • 31 Temmuz 2018
  • 2018 YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI TERCİH YAPACAK ADAYLAR DİKKAT EDİNİZ için yorumlar kapalı
  • 325 KEZ OKUNDU
2018 YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI TERCİH YAPACAK ADAYLAR DİKKAT EDİNİZ

ÖSYM yayımladığı bir duyuru ile 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklandığını ilan etti. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından ise adaylar tercihler ile ilgili araştırma yapmaya başladılar.

İşte 2018 YKS tercihlerine dair bilinmesi gereken detaylar;

2018 YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI SIRA TERCİHLERDE   

Yüz binlerce aday tarafından merakla beklenen YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar kaç puan aldıklarını ve hangi sıralamada olduklarını öğrendiler. Sınav sonuçlarını öğrenen adaylar artık tercih süreci için araştırma yapmaya başladı.

Yarimadagundem.com olarak siz okuyucularımıza 2018 YKS tercihleri ile ilgili tüm detayları haberimizde derledik. İşte bilinmesi gereken noktalar;

2018 YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan bilgilendirme kılavuzuna göre 2018 YKS tercihi ıapacak adaylar tercihlerini Ağustos ayının ilk yarısında yapacaklar.

ÖSYM tarafından yayımlanan takvimine göre tercih işlemleri 7 Ağustos tarihinde başlayıp 14 Ağustos tarihinde sona erecek. Tercihte yapacak adaylar tercihlerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden elektronik olarak yapacaklar. T.C kimlik numarası ve şifreleriyle https://ais.osym.gov.tr adresine giriş yapacak adaylar tercihlerini buradan yaptıktan sonra son başvuru tarihine kadar düzenleyebilecekler.

ADAYLAR DİKKAT EDİNİZ:

Adayların tercih sürecinde dikkat etmeleri gereken bir diğer husus ise taban puanlar. Ön lisans programlarını, 2018-TYT’de 150 ve üzeri puan alanlar tercihleri arasında gösterebilecek. Lisans programlarından tercih yapabilmek içinse AYT’den180 ve üzerinde puan alma koşulu bulunuyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ