Türkan SAYLAN urla’da anıldı.

  • 14 Aralık 2016
  • Türkan SAYLAN urla’da anıldı. için yorumlar kapalı
  • 688 KEZ OKUNDU
Türkan SAYLAN urla’da anıldı.

Urla Belediye Başkanlığı ve Çağdaş yaşamı destekleme derneği Urla Şubesinin iş birliği ile hazırlanan ortak etkinlik ile Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği Kurucusu Türkan SAYLAN  doğum gününde 13 Aralık ta ÇYDD li gençlerin hazırlayıp sunduğu bir etkinlikle anıldı.

Etkinlik programı  Terör eylemleri neticesinde Şehit verilen Tüm Canlar için Saygı Duruşu  ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmasını Urla ÇYDD Şubesi Başkan Yardımcısı Ali Rıfat BAVLİ yaptı. Özetle Urla belediyesi ve ÇYDD urla şubesinin ortaklaşa düsenlemiş olduğu Türkan SAYLAN’ı anma etkinliğine hoş geldiniz.Ülkemizin bu karışık günlerinde birlik ,beraberliğimizi pekiştirmek ve siz gençlerimizin yüzündeki ışığı görmek bizleri çok sevindirdi. Böyle Bir programı hazırlarken kafamızdaki soru işaretlerini gideren gençlerimize teşekkürler.

ÇYDD’li gençlerimiz bu programı kendileri hazırlamak istediklerini belirttiler,biz de geleceğimizin ışıkları olan sizleri daha iyi aydınlatacağına inanarak sözü gençlere bırakıyoruz. Sözü size bırakmadan evvel Türkan Hocamızın Şu Sözünü sizlerle paylaşmak istiyoruz,

“Eğer bir yerlerde Bilime,Demokrasiye,Barışa, Aydınlığa Aç Bir Çocuk senin ışığını bekliyorsa, SÖNMEYE HAKKIN YOKTUR, IŞIYACAKSIN Ölüme Saniyeler kalsa bile…” Türkan SAYLAN

İ.Y.T.E öğrencisi Ç.Y.D.D üyesi aydınlık gençlerin hazırladığı ve sunduğu programda dünden bu güne Ç.Y.D.Derneğinin kuruluş aşamasında Prf.Dr Türkel minibaş ve  Türkan SAYLAN anlatılarak görsel sunumlarla beraber tanıtıldı.

Ç.Y.D.D 100den fazla(108) şubeye ulaşarak büyümeye devam ediyor. Bam teli ekibi ve Tayfun Talipoğlu nun hazırlamış olduğu sunum ve haber programından kesitlerle beraber ÇYDD geçmişi anlatıldı. En önemlisi ise ÇYDD’ nin PARTİLER ÜSTÜ BİR KURUM olduğu özellikle Türkan Saylan tarafından vurgulandığı ve bu derneğin hiç bir siyasi parti ya da kuruluşun arka bahçesi olmadığı ve olmayacağı vurgulandı.

Türkan SAYLAN’ın Eğitimci,sosyal ve Sağlıkçı kimliklerini;

“Baba beni okula gönder, Haydi kızlar okula gibi eğitim projelerini,1999 da marmara depreminde kriz masası kurarak sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirip sadece 1999 depreminde ilk olarak 27 prefabrik ev ve hemen sonrasında 194 konut yapımını sağlayarak 2000 yılında depremzede ailelerin yerleştirilmesinin sağlandığı anlatıldı. 13 Nisan 2009 da Cüzzamla savaş derneğini kurarak Sağlık projelerini hayata geçirdikleri vurgulandı.Sadece İstanbul derneği olmadıklarını Türkiyenin her köşesinde ŞanlıUrfadan GaziAntep,e Mardin’e, İzmir’e kısacası Ülkenin her yerine ulaşarak şubeler kurduklarını ve Şehir derneği değil Ulus Derneği olduklarını ve Türkiyenin her köşesinde Aydınlık beyinleri kucaklayarak Çağdaş yaşama DESTEK veren Dernek olmaya devam edileceği vurgulandı. Sunum videolarını YOUTUBE kanalımızdan takip edebilirsiniz. Resimleri Facebook /groups/YARIMADAGUNDEM/ Sayfamızdan takip edebilirsiniz. Çok yakında tüm resimler eklenecektir.

Urla haberleri Haber Nida ŞAHİN Lütfen youtube kanalımıza abone olunuz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ