Bir GDO fıkrası

  • 29 Ağustos 2016
  • Bir GDO fıkrası için yorumlar kapalı
  • 1.890 KEZ OKUNDU
Bir GDO fıkrası

Dünya Genetik Projeler Yarışması yapılıyormuş. Tüm ülkelerden genetik profesörleri yarışmaya çalışmaları ile katılmış.
İlk, ingiliz profesörün çalışmasının başına gelmişler. Jüri başkanı çalışmasının ne olduğunu sormuş. İngiliz profesör başlamış anlatmaya: “Biz, Bacillus thuringiensis (BT) bakterisinin yeni bir soyunu bulduk. Ve ondan izole ettiğimiz, toksin yapan geni mısır tohumlarına koyduk. Böylece pestisid ekledik. Mısır bitkisine dadanan böcekleri öldürdük. Böylece pazara, düzgün taneli, sağlam mısırları sürdük. “ Demiş.

Sonra ABDli profesöre sormuş jürü başkanı. ABD’li profesör: “ Biz soğukta yaşayan küçük bir kalkan balığının, antifiriz etkisi yapan genlerini alıp, patatese ekledik, şimdi And dağları yerlileri , patatesi pahalıya alırken, kendileri yetiştiriyorlar böylece patatesi ucuza tüketiyorlar.” Demiş

 

Bir GDO Fıkrası

Bir GDO Fıkrası

Ardından diğer çalışmaları ülke ülke gezmeye başlamışlar. Sıra gelmiş Türkiye’den bizim Karadenizli Temel isimli profesöre,: “Jüri başkanı: Sizin çalışmanız nedir ? “ Diye sormuş. Pofesör anlatmış: Ben demiş, karpuz genleri ile hamamböceği genlerini birleştirdim.”

Kısa bir şaşkınlığın ardından tüm jüri üyelerinden bir kahkaha kopmuş ve başkan profesöre :Bu çalışma ne işe yarar? diye sormuş. Temel: “Çok işe yarıyor, karpuzu kesiyosun, çekirdekleri kaçışıyor..” Demiş. ( kaynak : İZÇEP (İzmir Çevre Gönüllüleri Platformu) Başkanı ve Urla Kent Konseyi üyesi ve köşe yazarımız Merih Akın YÜCEL’in sosyal paylaşım hesabında okudum ve çok hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim. Nida şahin.)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ