4.sü Düzenlenecek olan Necati Cumalı Edebiyat Ödülü Hangi Dal’da Verilecek?

  • 13 Temmuz 2016
  • 4.sü Düzenlenecek olan Necati Cumalı Edebiyat Ödülü Hangi Dal’da Verilecek? için yorumlar kapalı
  • 1.028 KEZ OKUNDU
4.sü Düzenlenecek olan Necati Cumalı Edebiyat Ödülü Hangi Dal’da Verilecek?

NECATİ CUMALI EDEBİYAT ÖDÜLÜ BU YIL HANGİ DALDA VERİLECEK?

Urla Belediyesi ile Cumalı-Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle Ülkemizin “Yazın hayatına”katkıda bulunmak,yazarları teşvik etmek,Tanıtmak,desteklemek amacı ile Necati cumalı Edebiyat ödülleri düzenleniyor. NECATİ CUMALI EDEBİYAT ÖDÜLÜ İlki 2014 yılında Şiir  dalında başlamıştı.Ödüllerin 2.si 2015 yılı ocak ayı içerisinde düzenlendi ve Öykü alanında düzenlenen yarışmalarda ödüller verildi.2016 Yılında Roman dalında yapılan yarışma sonucu verilen ödüllerin 2017 yılı hangi dalda verileceği belli oldu.

2017 yılında Necati Cumalı Edebiyat Ödülü’nün dördüncüsü düzenleniyor. Geçtiğimiz yıllarda şiir, öykü ve roman dallarında yapılan yarışma, bu yıl OYUN dalında sahibini arıyor.

Urla Belediyesi ile Cumalı-Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle Ülkemizin Yazın hayatına katkıda bulunmak, genç yazarları teşvik etmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen Necati Cumalı Edebiyat Ödülü’nün son başvuru tarihi 1 Eylül 2016. Ödüle değer görülen yapıtın sahibine verilecek para ödülü ise 10 Bin lira olarak belirlendi.

BAŞVURU KOŞULLARI :

*Yaş sınırlaması olmaksızın tüm yazarlar yarışmaya, daha önce oynanmamış ve yayınlanmamış uzun oyunlarıyla katılabilecekler.

*Gerçek adlarıyla yarışmaya katılacak olan yazarlar, ortak yapıtlarıyla katılabilecek ancak bir yazar birden çok yapıtla yarışmayakatılamayacak.

*Ödüle aday olacak oyunların altıkopya olarak, başvuru dilekçeleri, kısa özgeçmişleri ve birer fotoğrafları ile birlikte, 1 Eylül 2016 tarihine kadar Urla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Urla-İzmir adresine teslim edilmesi ya da posta/kargo ile gönderilmesi gerekecek. *Ödülü kazanan yapıtın duyurusu 27 Aralık 2016 tarihinde basın yoluyla yapılacak.

*Yarışmanın ödül töreni ise Ocak 2017ayı içinde Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Necati Cumalı 2017 Oyun Ödülü Seçici Kurulu’nu Özen Yula, Behiç Ak, BilgesuErenus, Tayfun Erarslan ve Semih Çelenk oluşturuyor

Urla haberleri : Nida şahin

2017 Necati Cumalı Edebiyat Ödülü Oyun dalında

2017 Necati Cumalı Edebiyat Ödülü Oyun dalında

 

 

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ