19  Mayıs Gönüllerdeki Yanan Gençlik  Ateşidir

Aliye Bozkurt

Yazarın şu ana kadar yazılmış 33 makalesi bulunuyor.
  • 20 Mayıs 2017
  •   19  Mayıs Gönüllerdeki Yanan Gençlik  Ateşidir için yorumlar kapalı
  • 555 KEZ OKUNDU

19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta heyecanla kutlanacak,genci yaşlısı kısacası herkesin gönlündeki gençlik ateşi yanacak ve büyük coşku ile kutlanacak.

Milli Kurtuluş Savaşımız gerçekten bir destandır,anlatmaya kitaplar,ciltler yetmez,genciyle yaşlısıyla topyekin bir milletin esaretten silkinişi,özgürlüğe doğru koşarcasına verdiği onurlu mücadelesiydi…

Sevr anlaşmasını hazırlayan güçlü emperyalistler kendilerince “yeni dünya düzeni haritası”nı çizmişlerdi,(tıpkı günümüzdeki gibi).Ama hüsrana,bozguna uğradılar,defolup gittiler.

19mayıs

Milli Kurtuluş Savaşı ile birlikte Anadoluda tohumlanan bir uygarlık devrimide vardır…

İşgalciler “Ata’mızın deyimi, ile,”geldikleri gibi gittiler” ve güzel ülkemizden kovuldular…

Bu ülkenin tüm dünyaya örnek olduğu bir kurtuluş mücadelesi vardır ve dost yada düşman bütün ülkelerin tartışmasız kabul ettiği eşsiz kahramanı ve lideridir, Atatürk.

Ama Emperyalist güçler bu hain emellerinden hiç ama hiç vazgeçmediler,aldıkları  o yenilgiyi,

verilen mücadeleyi hiç içlerine sindiremediler,dost gibi görünüp her fırsatta gizli kinlerini de açığa çıkarıp ülkemizin kuyusunu kazmaya devam ettiler,halen de devam ediyorlar….

Unutulmasın ki, bu millet özgürlüğünü kimselere verecek bir millet değildir…Gerekirse vatanı için yeniden topyekün mücadeleye girmekten de kaçınmaz.

Ata’mızın yakmış olduğu özgürlük mücadelesi ateşi ve Türk Gençliğine olan güveni de dillerde,gönüllerdedir…

Atatürk’ün yakmiş olduğu özgürlük meşalesini yaşatacak olan gençlerimizin bayramıdır,yüce

bir milletin gençlerine olan güvenidir.

19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta coşku ile kutlanacak,yürekler titreyecek,duygulandıran anlarda gözlerden yaşlar akacak ve bizlere bıraktığı emanetlerin yılmaz bekçileri olan “Türk Gençliği”bir kez daha dünyaya haykırarak  Ata’sına ve Vatanına olan bağlılığını gösterecek…

Tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de  yapılacak olan  çeşitli kutlamalar ve etkinlikler var.

İzmir Büyükşehir Belediyesi,19 Mayıs’ı 3 gün sürecek bir festival programıyla kutlayacak,yani “Gönüllerdeki gençlik ateşi İzmir’de yanacak” denilebilir.

“İzmir Gençlik Festivali” çerçevesinde yapılacak olan kutlamalar,konserler ve etkinlikler üç gün sürecek olan bu   festivalle kutlanacak,Kent Ormanı ve Gündoğdu Meydanında yapılacak olan konserler ve çeşitli spor etkinlikleri düzenlenecek,şehir dışından gelecek gençlerde bu festivale katılacaklar, büyük bir coşku içinde,19 Mayıs, İzmir farkı ile kutlanacak diyebiliriz.

Gönüllerdeki yanan özgürlük meşalesini hafife alanlara ve dosta düşmana inat, milletçe el ele verilerek kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ