Urla Belediyesi Buzdağı Gibi Desem Ne Dersiniz?

Nida Şahin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 42 makalesi bulunuyor.
  • 28 Aralık 2016
  • Urla Belediyesi Buzdağı Gibi Desem Ne Dersiniz? için yorumlar kapalı
  • 1.775 KEZ OKUNDU

Değerli okurlarım eminim ki kafanızdan kırk türlü fikir geçmiştir şu anda hala da geçmekte… Neden Buzdağı dedim acaba merak ediyormusunuz? Merak etmiyor olsanız zaten bu yazıyı okuyor olmayacaktınız. Evet Urla Belediyesi Bir buz dağını andırıyor ama nasıl?

Dün Urla İskele deki  Urit restoranda bana göre yılın kahvaltısı düzenlendi  ve bende bu kahvaltıya katılanlar arasında olmaktan inanın mutluluk duydum. Kahvaltıya davetiye  usulü misafirler çağırıldı. Urla da tanınmış simalarla beraber Sivil toplum kuruluşları da kahvaltıdaki yerlerini almıştı.

Urla Belediyesini ben Bu kahvaltı ile Adeta bir Buzdağına benzettim.

Urla Belediyesi Buz Dağı gibi

Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR ve ekibi Çalışıyor çabalıyor bunu da zaman zaman sosyal medya da paylaşıyordu. Hatta zaman zaman da sosyal medyada eleştirildiği de alkışlandığı da oluyordu.  Bu kısmı buz dağının görünen yüzü idi. Bir de herkes bilir ki buz dağının asıl görünmeyen yüzü görünen yüzünden çok daha büyüktür.  Oysa ki asıl icraatların saklı kaldığı , asıl güzelliklerin sosyal medya da ve yerel medya da da görüntülenmediğini bir kez daha beraberce görmüş olduk. bütün yapılan icraatların yanı sıra özellikle Urla’nın Filizleri isimli Proje ise Başlı Başına bir kahvaltı düsenlenebilecek kadar kapsamlı ve önemli bir kampanya. Başkan UYAR’ın burada verdiği en önemli mesaj bana kalırsa: “Halk olarak biz üzerimize düşeni ne kadar yapıyoruz, genç beyinlerin zehirlenmesinin önüne geçebilecekken vurdum duymazlıktan geldiğimizde ya da ilgisiz kaldığımızda bu gençleri art niyetli,kişi ve kurumlarla beraber, terörist yapıların, çeşitli din kisvesi altında cemaatlerin kucağına itmiş oluruz”fikrinin yeniden ve tam anlamı ile uyanışı oldu” Bir güzel tarafı ise bir projeyi kendinin gibi göstermeyerek emeğe verdiği saygıyı ve Üstüne üstlük bu kampanyanın Karşıyaka Belediyesinin İlk olarak düzenlediğini ve kendisinin de Buradan Görerek Karşıyaka belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı arayarak kendisine Bu projeyi Urla’da uygulamak istediğini belirtecek kadar da dürüst ve açık yürekli davranması ise benim açımdan başka bir önem taşıyan konu oldu.

Keşke bu kahvaltı çok daha geniş çaplı bir düzenleme ile Urla’daki çok büyük bir kesim ile yapılabilseydi. Ya da Umarım bu kahvaltının benzeri bir kahvaltı ya da Panel şeklinde çok daha fazla katılımcılar ile gerçekleştirilir ve Urla’nın Filizleri Çok daha güçlü  yeşerir. Urla Belediyesi Kadın ve aile  işleri Müdürlüğünce hazırlanan sunum ve hazırlıklar sonrasında bir bütün olarak Urla Belediyesi Yılın özetini yaparken çok da büyük bir finale imza attığı kanaatine vardım. Kendi evladım da Erzurum da A.Ü. Okul öncesi öğretmenliği okuyor. Bu sene 3. senesi ama 4 yıllık üniversiteyi 3 sene de bitiriyor. Babama daha fazla yük olmak istemiyorum diyerek çok fazla özveri ile çalışan bir evladım olmasından mutluyum Gururluyum. Ancak Bir öğrencinin Üniversitede okumasının ne demek olduğunu başa gelince öğrendik. Bu nedenle Şahsım ve yöneticisi olduğum Yarımada Gündem haber sitesi ile bu projenin tam anlamıyla destekçisi olduğumu bildirmek istiyorum. Sadece ben değil bütün Urlalılar ve Urla’da yaşayanlar başta olmak üzere Okurlarımızın tamamına bu kampanyaya yürekten destek olmalarını bekliyorum.

Nida ŞAHİN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ